Парно греење подлога (пареа)

Краток опис:

Heating Pad Specification Material EPDM+ caoutchouc Working pressure < 0.3 Mpa Temperature range < 120℃ Inlet hose inside diameter 32 mm Inlet hose outside diameter 45 mm Outlet hose inside diameter  8 mm Outlet hose outside diameter 15 mm Heat source  Steam Layout dimension  5.7m*2.3m Weight 24kg Outer Packing dimension 2.33*0.30*0.18(m) 


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Loading Port: Qingdao
 • Shipping Time: 6-15 days after pre-payment
 • Начин на плаќање: T/T , L/C, D/A, D/P
 • детали за производот

  Тагови производ

  Греење подлога Спецификација

  материјал EPDM + каучук
  работен притисок <0,3 Mpa
  Температурен опсег <120 ℃
  Доводното црево внатрешниот пречник 32 mm
  Доводното црево надворешен дијаметар 45 mm
  Одводното црево внатрешниот пречник  8 mm
  Одводното црево надворешен дијаметар 15 mm
  извор на топлина  пареа
  распоред димензија  5,7 * 2,3 милиони
  Тежина 24kg
  Надворешна димензија Пакување 2.33 * 0.30 * 0.18 (m) 

  agdfg
  20171110_154525


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !