FIBC вреќа

Краток опис:

FIBC вреќа е еден вид на флексибилна амбалажа сад за delivery.It има предност на dampproof, dustproof, зрачење-доказ и стабилна etc.And има доволно сила за структурата. FIBC вреќа е исто така познат како џамбо вреќа или воздушно перниче и има развиено брзо во последниве години за својата погодност во утовар и истовар, ракување и носи. Генерално FIBC вреќа е ткаени со полиестерски влакна од полипропилен, полиетилен и така on.It главно се постигне превоз со кран или forktruck за liftin ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Loading Port: Qingdao
 • Shipping Time: 6-15 days after pre-payment
 • Начин на плаќање: T/T , L/C, D/A, D/P
 • детали за производот

  Тагови производ

  FIBC вреќа е еден вид на флексибилна амбалажа сад за delivery.It има предност на dampproof, dustproof, зрачење-доказ и стабилна etc.And има доволно сила за структурата. FIBC вреќа е исто така познат како џамбо вреќа или воздушно перниче и има развиено брзо во последниве години за својата погодност во утовар и истовар, ракување и носи. Генерално FIBC вреќа е ткаени со полиестерски влакна од полипропилен, полиетилен и така on.It главно се постигне превоз со кран или forktruck за укинување contaioner единица. Тоа е погодно за испраќање на рефус прав материјали и има предности на голем волумен, со мала тежина и лесно ракување и др Тоа може да биде широко се користат во хемиската индустрија, градежни материјали, пластика, минерали и други видови на прав, гранули, масовна стока пакување и е пакетот идеален за чување и транспорт индустрии.


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   WhatsApp Online Chat !